im. prof. Witolda Doroszewskiego

HAŁASOWI MÓWIMY STOP

Hałas powoduje wiele negatywnych skutków, np. zmęczenie, rozdrażnienie, obojętność, niepokój, lęk, nadpobudliwość, a także agresję, obniżenie koncentracji uwagi, co wywołuje silny stres.

Niedawno w naszej szkole zakończył się projekt pt.  „Hałasowi mówimy stop!”. Został on zorganizowany przez nauczycielkę fizyki, panią Katarzynę Kończak.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy wzięli w tym projekcie mieli za zadanie zmierzyć natężenie hałasu w różnych miejscach szkoły, np.: w stołówce, na świetlicy, w sali gimnastycznej, w salach lekcyjnych, a także na korytarzach na parterze i na piętrze (podczas przerw). Pomiary były wykonywane miernikiem hałasu, który stanowił telefon komórkowy z odpowiednią aplikacją (decybelomierz).

Następnie uczniowie przygotowali prezentację na temat m.in. wpływu hałasu na człowieka, a także bezpiecznego poziomu głośności. Później poprowadzili prelekcję dla uczniów z młodszych klas. W  trakcie tej prezentacji przedstawiali oni wyniki pomiarów oraz zachęcali młodszych uczniów do wymyślania rozwiązań jak zmniejszyć poziom hałasu w szkole.

Dlatego też, Drodzy Uczniowie, w trosce o wasze zdrowie i dobre samopoczucie prosimy o:

• cichsze rozmawianie i niekrzyczenie
  • słuchanie muzyki nie przez głośnik, ale przez słuchawki
  • zgłaszanie się do odpowiedzi poprzez podniesienie ręki zamiast przekrzykiwania się

Szkoła Podstawowa nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego

ul. Rozłogi 10

sp363@edu.um.warszawa.pl

tel.: (22) 666-53-46
fax: (22) 666-53-41

Sekretariat

Sekretariat czynny poniedziałek, wtorek, czwartek  8.00 - 16.00, sroda 8.00 - 15.30, piatek 8.00 - 15.00

sp363@edu.um.warszawa.pl