Szkoła Podstawowa nr 363

im. prof. Witolda Doroszewskiego

Koniec roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Kochani Nauczyciele.

 

Dzisiejszy dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020 ma charakter historyczny. Za nami przełomowy rok nauki pełen wyzwań, radości, sukcesów uczniowskich, ale i obaw o przyszłość i skuteczność edukacji.  Ten rok na pewno zapadnie nam w pamięci jako czas poznania siebie i swoich możliwości, budowania relacji opartych na nieznanych nam fundamentach wirtualnej rzeczywistości.  Edukacja do niedawna była relacją, czasem wspólnego tworzenia przestrzeni do nauki, wychowania. Byliśmy blisko siebie na dobre i na złe, zawsze razem, w szkole, a nasz świat był znany. Rzeczywistość postawiła przed nami zupełnie nowe wyzwania pokazujące jak bardzo należy doceniać to, co codzienne, zwyczajne, bliskie.

Mam nadzieję, że doświadczenia tego roku wyzwoliły w nas wszystkich pierwiastek człowieczeństwa, dobroci, zrozumienia i wdzięczności.

Przede wszystkim, pragnę podziękować wam Drodzy Uczniowie za odpowiedzialne podejście do nauki, za rozwijanie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów, za samodzielność w poszukiwaniu wiedzy.

Państwu Rodzicom z całego serca dziękuję za codzienny trud i wysiłek jaki włożyliście w proces edukacji naszych dzieci. Dziękuję za poświęcony czas, wsparcie nas nauczycieli i zrozumienie niełatwej drogi, którą musieliśmy w tym roku kroczyć.

Nauczyciele moi, dziękuję wam za to, że w tym trudnym czasie to szkoła była dla Was najważniejsza a nauczanie nie było tylko profesją. Dziękuję za pokonywanie barier nowości, ustawiczne uczenie się, kreatywność, otwartość i łagodność, nieliczenie czasu i dbanie o to co najważniejsze – Ucznia.

Gratuluję sukcesu ukończenia szkoły naszym absolwentom – uczniom klasy VIII A. Niech wasza przyszłość zawsze będzie jasna, a pokonywanie trudności stanie się kolejnym ważnym doświadczeniem w kształtowaniu charakteru i siły ducha.

Gratuluję wszystkim uczniom promocji do następnej klasy i oby nowy rok był czasem odnoszenia sukcesów i tych małych i dużych…

 

A na koniec składam Wszystkim życzenia słowami Ralpha W. Emersona – kilka dobrych rad do osiągnięcia szczęścia i sukcesu

Śmiać się często i serdecznie.

Zdobywać szacunek ludzi inteligentnych i miłość dzieci,

korzystać z krytyki płynącej  z dobrych intencji,

doceniać piękno, dostrzegać u innych to, co w nich najlepsze,

pozostawić po sobie coś dobrego,

wiedzieć, że choć jedno stworzenie oddycha lżej

dzięki temu, że byliśmy na tym świecie.

Oto co znaczy odnieść sukces w życiu.

 

Wspaniałych, cudownych wakacji! I do zobaczenia we wrześniu !

Z wyrazami szacunku

Joanna Kalisz-Lerch

Dyrektor SP 363

 

 

 

Szanowna Dyrekcjo, Szanowne Grono Nauczycieli, Koleżanki i Koledzy

Nadszedł moment, w którym musimy się pożegnać. Niektórzy na dwa miesiące, a część z nas już na zawsze, bo opuszcza mury tej szkoły. Mimo wielu przeciwności odnieśliśmy sukces, ponieważ odnaleźliśmy się w nowej niełatwej rzeczywistości, a to co trudne kształtuje siłę. Dzisiaj czujemy się silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia. Nie udałoby się to bez zaangażowania i pasji, które cechują naszych nauczycieli. Przed nami zasłużony odpoczynek. My ósmoklasiści opuszczamy tę szkołę z żalem, bo była dla nas niczym drugi dom. Naszym młodszym kolegom przekazujemy dobrą energię, życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i wielu wspaniałych chwil, które można przeżyć tylko tutaj.
 

Magdalena Lucima

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
klasa VIII A

 

 

Szanowni Państwo

Nadszedł czas pożegnania naszych dzieci ze szkołą podstawową, a jest ono w tym roku wyjątkowe.

Dla rodziców szkoła dziecka jest zawsze źródłem troski, ale też za sprawą pracy nauczyciela daje wiarę w dziecko, satysfakcję z osiąganych sukcesów.

Uczniowie gdy myślą o szkole, to na pewno lubią ją najbardziej w wakacje. Złoszczą się na co dzień szkolnymi obowiązkami, ale też czują zadowolenie z siebie gdy zostaną docenieni dobrą oceną, przyjaznym słowem, uśmiechem, gdy czują się w szkole po prostu dobrze.

Jako rodzice wiemy, że przez dwa lata nauki nasze dzieci były pod dobrymi skrzydłami, czuły satysfakcję, dojrzały, wydoroślały. Oczywiście nauka była najważniejsza, ale równie ważna była dobra atmosfera i przyjazny klimat.

Nasze dzieci nauczyły się dużo więcej niż przewidywał program, nawiązały nowe przyjaźnie, uczestniczyły w wielu wycieczkach, bawiły się na balu. Przystąpiły do egzaminu ósmoklasisty i ukończyły szkołę w nadzwyczajnych warunkach. Teraz z odwagą i pewnością podejmują dalsze kroki w swojej edukacji.

Jesteśmy dumni z naszych dzieci i mamy nadzieję, że Państwo jesteście dumni ze swoich uczniów.

Pragniemy Państwu serdecznie podziękować za wiedzę przekazywaną naszym dzieciom, opiekę, mądrości życiowe. Za to wszystko co młody człowiek wynosi ze szkoły, za to co daje czas spędzony w murach szkoły w towarzystwie nauczycieli. Za naukę zdalną, która dla wszystkich była wyzwaniem. I na końcu za rzecz, której nie da się wycenić - wspomnienia szkolne, które nasze dzieci zachowają do końca życia. Mamy nadzieję, że Państwo też będziecie miło wspominać klasę 8a rocznik 2020.

W ramach podziękowania chcemy przekazać Państwu nietypowy - kwiatowy upominek. Niestety nie będziemy mogli wręczyć go Państwu osobiście, czego bardzo żałujemy. Bukiety kwiatowe wykonane z pierników czekają na Państwa w czytelni szkolnej. Każdy posiada bilecik z imieniem i nazwiskiem nauczyciela, więc nie powinno być problemu z odnalezieniem właściwego. Bukiety zostały dostarczone do szkoły w piątek 19.06.2020 i zostały poddane kilkudniowej kwarantannie. Mamy nadzieję, ze ten drobny upominek przywoła u Państwa miłe wspomnienie naszej klasy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za przychylność, zaangażowanie, wyrozumiałość i edukację na wysokim poziomie. Życzymy Państwu dużo sił i wytrwałości w edukacji kolejnych pokoleń oraz wielu radości i sukcesów.

Wdzięczni rodzice i uczniowie KLASY 8a

 

 

 

Szanowni Nauczyciele,

dobiega końca chyba najdziwniejszy semestr nauki w historii polskiej szkoły w ostatnich latach. Ten czas był dla Was niewątpliwie trudny ze względu na brak wypracowanych rozwiązań systemowych i narzędzi współpracy online - można powiedzieć, że wszyscy uczyliśmy się funkcjonować w tej sytuacji edukacyjnej zupełnie od nowa. W imieniu Rady Rodziców dziękuję za wysiłek włożony w różne formy zdalnej edukacji, za edukacyjne poszukiwanie i eksperymentowanie, dzięki którym nasze dzieci mogły kontynuować zorganizowaną naukę w swoich domach. Jestem pewien, że doświadczenia ostatnich miesięcy są cenne, że pojawiło się wiele spostrzeżeń i obserwacji, dobrych praktyk i pomysłów, które pozwolą jeszcze lepiej zorganizować zdalne formy edukacji w naszej szkole. Jestem pewien, że możemy wprowadzić jeszcze wiele dobrych rozwiązań, które będą nie tylko wzbogacać uczniów pod kątem wiedzy i umiejętności (zwłaszcza w zakresie uczenia się), ale także wzmacniać je wewnętrznie. 

Miejmy nadzieję, że spotkamy się w szkole już we wrześniu.

 

Z wyrazami szacunku

 

Marcin Polak

Przewodniczący Rady Rodziców

SP 363  

 

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego

ul. Rozłogi 10
01-310 Warszawa

 sp363@edu.um.warszawa.plkontakt@sp363.pl

 

tel.: (22) 666-53-46
fax: (22) 666-53-41

 

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny poniedziałek, wtorek, czwartek  8.00 - 16.00, sroda 8.00 - 15.30, piatek 8.00 - 15.00

 sp363@edu.um.warszawa.pl

                  kontakt@sp363.pl

Aleksandra Komiszyn
Wojciech Pozimala

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.