Szkoła Podstawowa nr 363

im. prof. Witolda Doroszewskiego

Informacja dyrektora na temat możliwości szczepień na terenie szkoły

Szanowni Państwo,

pragnę przekazać kilka informacji na temat możliwości organizacji szczepień w szkołach z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia dla dzieci od 12 roku życia.

Dopuszczone do szczepienia przeciw Covid-19 w grupie wiekowej od 12 roku życia zostały dwa produkty: Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech oraz Spikevax firmy Moderna Biotech Spain, S.L.

Szczepienia na terenie szkoły mogą być realizowane przez podmioty posiadające odpowiednie uprawnienia, w tym także do dostępu do danych pacjentów poddawanych szczepieniom. Za przechowywanie dokumentacji medycznej całego procesu szczepień, w tym także bezpieczeństwo zawartych w niej danych, odpowiada podmiot medyczny realizujący szczepienie, jako administrator danych.

Szkoła nie jest podmiotem medycznym, a więc nie realizuje szczepień, jedynie pomaga w ich organizacji. Dlatego też jeżeli wyrazicie Państwo wolę organizacji szczepień na terenie szkoły, proszę o wypełnienie deklaracji rodzica/opiekuna prawnego (deklaracja wraz z wraz z klauzulą informacyjną znajduje się w załączniku, można ją również odebrać w sekretariacie w godzinach pracy szkoły). Wypełnione deklaracje proszę dostarczyć do sekretariatu do dnia 3 września 2021 r. Dostęp do informacji w niej zawartych ma jedynie dyrektor szkoły.

W związku z tym, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” sc, z którym współpracujemy w ramach opieki medycznej, nie może samodzielnie realizować szczepień przeciw Covid-19 dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia, zawarł porozumienie z Samodzielnym Zakładem Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo Włochy w celu wspólnego wykonania szczepień na terenie szkoły u uczniów, których Rodzice zadeklarują chęć zaszczepienia.

Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci, co jest dla nas sprawą priorytetową, podczas szczepienia musi być obecny rodzic/opiekun prawny ucznia.

W dniu szczepienia należy dostarczyć pracownikowi punktu szczepień dokument „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw Covid-19”, zawierający również klauzulę zgody na dokonanie szczepień. Tego dokumentu nie zostawiacie Państwo w sekretariacie.

W załączniku zamieszczam trzy dokumenty:

  1. Deklarację rodzica/opiekuna prawnego wraz z klauzulą informacyjną.
  2. List Ministra Zdrowia w sprawie szczepień wśród uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia.
  3. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej.

Jednocześnie pragnę dodać, że wychodząc naprzeciw potrzebom obywateli Urząd Dzielnicy Bemowo uruchomi na dziedzińcu punkt mobliny szczepień dla wszystkich mieszkańców, by umożliwić szczepienia jak największej liczbie chętnych. Mobilny punkt będzie szczepił w dniach 6 – 7 września 2021 r. w godzinach 15.00 – 20.00.

Jeżeli będziecie Państwo mieli pytania służę pomocą.

Z wyrazami szacunku

Joanna Kalisz-Lerch

Dyrektor SP 363

 

Deklaracja rodzica/opiekuna prawnego wraz z klauzulą informacyjną.

List Ministra Zdrowia w sprawie szczepień wśród uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa nr 363 im. prof. Witolda Doroszewskiego

ul. Rozłogi 10
01-310 Warszawa

 sp363@edu.um.warszawa.plkontakt@sp363.pl

 

tel.: (22) 666-53-46
fax: (22) 666-53-41

 

Mapa dojazdu

Sekretariat

Anna Kekusz

Sekretariat czynny poniedziałek, wtorek, czwartek  8.00 - 16.00, sroda 8.00 - 15.30, piatek 8.00 - 15.00

 sp363@edu.um.warszawa.pl

                  kontakt@sp363.pl

 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.